למה בכלל צריך יועץ איטום (ולא סתם “שיפוצניק”)

August 30 2022doritr

על מה אתם חושבים כשאומרים לכם איטום או “עבודת איטום”?! סביר להניח שהקונוטציה הראשונית שלכם תהיה של “שיפוצ’ניק” שעולה לגג או חדר מסוים בבית, מורח מספר שכבות של חומר איטום, בודק שהאטימה בוצעה באופן מלא וגומר את העבודה. תיקונים קטנים אפשר גם לבצע לבד באמצעות חומרי איטום שקונים בחנות לחומרי בניין.

מבלי לפגוע חס וחלילה בשום בעל מקצוע (וגם בכישורי הידיים שלכם…), הסיפור הזה אינו כל כך פשוט. במקרים של איטום מורכב שיפוצ’ניק לא להחליף יועץ איטום מקצועי שיתכנן מראש את אופי האיטום במבנה המיועד (או תוספת בנייה כגון מרפסת). 

אחת הסיבות לכך היא שישנם הבדליים מהותיים בין איטום מרפסות, איטום של גג מרוצף, איטום של גג רעפים או איטום של קירות חיצוניים.

שימוש בחומרים הלא מתאימים או בשיטות לא יעילות בשלב מוקדם של הפרויקט יתבטאו לאחר מכן בדליפות, נזילות ותיקונים בתדירות גבוהה שגם קבלן איטום מומחה לא תמיד יידע איך להתמודד איתם. ולפיכך תכנון מוקדם וייעוץ מקצועי יעניקו לכם שקט נפשי בהמשך. 

בנוסף לכך, לעיתים ניתן לבחור בין מספר אפשרויות לאיטום, אך רק יועץ איטום מקצועי יספק לכם את כל המידע המלא והאובייקטיבי בנוגע לחסרונות והיתרונות של כל שיטה.

קבלן איטום

ייעוץ איטום לפני שיקום מבנים יסודי

מלבד תכנון איטום של מבנים חדשים, ייעוץ לפני איטום הוא חשוב ביותר גם כאשר מדובר על שיפוץ של מבנים קיימים. כאן אנחנו מדברים בין היתר על חיזוק אריחים, הוספת מרזבים למניעת הצפות, שיקום בטון לא איכותי (שיכול לגרום לשלל צרות, החל מרטיבות וחלחול של מים ועד קורוזיה).

לייעוץ לפני איטום יש חשיבות מיוחדת כאשר מדובר על ביצוע איטום עבור מבנים מסוכנים: רבים סבורים כי כאשר העירייה או הרשות המקומית מוציאה צו מבנה מסוכן, משמעות הדבר היא כי צו ההריסה לא יאחר להגיע וגורלו של המבנה כבר נקבע.

החדשות הטובות הן שצו מבנה מסוכן הוא לא סוף הסיפור ובאמצעות שיפוץ ייסודי ובעיקר בטוח, ניתן להסיר את צו ההריסה.

על מנת לעשות זאת, יש צורך לשפץ ולחזק את כל התשתיות באופן ייסודי, החל מהקירות והעמודים ועד למרפסות. חלק נכבד מתכנון השיפוץ וההכנות המוקדמות מתבטא באופן בו ייאטם המבנה. חדירת מי גשמים למבנה שמצבו בלאו הכי אינו טוב במיוחד עשוי לגרום לנזקים נוספים ולהחליש אותו אפילו יותר. 

למה לבחור בחמד הנדסה ואיטום

חמד הנדסה ואיטום מספקת שירותי ייעוץ לפני פרויקטים מורכבים. מלבד זאת, אנחנו עושים שימוש בשיטות מתקדמות על מנת לזהות נזילות ללא צורך בחשיפת הבטון וכך מבטיחים תיקון מהיר ובעיקר בטוח. 

בנוסף לכך אנחנו משמשים כקבלני איטום לביצוע כל סוגי עבודות האיטום באזור המרכז והצפון (מהקריות ועד לפתח תקווה), ובכלל זאת עבודה בגובה באמצעות ציוד סנפלינג המיועד לעבודות איטום בתנאים מאתגרים.

Share: