איך לבחור נעלי חתן?

September 20 2022spiderus_admin

אחד האירועים המשמעותיים והמושקעים ביותר בחייו של אדם הוא יום החתונה שלו. כל פרט באירוע נבחן ממספר זוויות ויש הרבה שיקולים לקחת בחשבון בכל קבלת החלטה: שיקולים כלכלים, העדפות של המתחתנים מול העדפות המשפחה, נוחות, נראות ועוד, עד לרמה שלפעמים קשה לקבוע מה יותר חשוב. אך אחת ההחלטות המשמעותיות ביותר עבור גבר הוא הלבוש ביום המיוחד. לתמונות מיום החתונה יש ערך סנטימנטלי רב, וחוץ מזה שהן מועלות לכל מדיה אפשרית, הן נשמרות שנים ארוכות ולרוב מוצגות בבית על הקירות או באלבומים. לכן, החלטה אופנתית מצערת עלולה ללוות את הזוג זמן רב.

השיקולים בבחירת נעלי חתן

חנויות רבות מציעות נעליים לגברים, אך לא כל נעל לגבר בהכרח מתאימה ליום החתונה. חשוב לבחור נעלי אלגנט שמחמיאות לחתן ולאירוע ונותנות מראה יוקרתי. בגלילה בחנויות אינטרנטיות לנעלי חתן או בביקור בחנות, נראה לרוב רק נעליים שחורות ומעט נעליים חומות. לכאלה שרוצים לבחור מראה יותר סולידי, ופחות מתאים להם נעליים לבנות או כחולות, תמיד אפשר לבחור נעליים עם אבזם או גימור לק שיתנו טוויסט ללוק בלי ממש לצאת בהצהרה אופנתית.

גברים יותר נועזים מבחינה אופנתית יכולים להרשות לעצמם לבחור נעליים לגברים עם יותר אמירה, ויש מגוון רחב מאוד של נעלים שיכולות להתאים. מלבד נעלי אלגנט ישנן נעלי סירה ומוקסינים, מבחינת החומרים נפוץ השימוש בעור ובזמש בגימור מאט או לק ומבחינת הצבעים והדוגמאות יש מגוון של אופציות מעניינות שלא מוזילות מהמאורע ושומרות על מראה אלגנטי.

שיקול חשוב בבחירת הנעליים הוא כמובן ההתאמה לחליפה, לכן כדאי לבחור את הנעליים אחרי שהחליפה נבחרה, וכדאי להגיע איתה למדידות לראות איך הנעליים משתלבות. ישנן כמה גישות בשילובי צבעים בין החליפה לנעליים. הגישה הקלאסית היא להתאים את צבע החליפה לצבע הנעלים, או לפחות את צבע המכנסיים על מנת ליצור מראה ארוך ואלגנטי. בגישה אחרת הנעליים לא חייבות להתאים בדיוק לצבע החליפה, אבל צריכות להתכתב מבחינת הטון. חליפה בהירה תשתלב עם נעליים חומות או בורגונדי ולא עם נעלי לקה שחורות למשל.

לא להתפשר

בשאלה מה עדיף הנוחות או הנראות, התשובה הנכונה היא שניהם. הנעליים מלוות את החתן מתחילת היום לאורך הצילומים, עד החופה ושבירת הכוס ולאורך כל הלילה בריקודים. נעליים לא נוחות יכולות לפגוע בערב בצורה משמעותית. מכיוון שהמידות משתנות מחברה אחת לאחרת, וגם מדגם לדגם, מומלץ למדוד כמה מידות כדי למצוא את ההתאמה הטובה ביותר. טיפ טוב הוא ללבוש את הנעליים כמה פעמים לפני החתונה, כמובן לא לשחוק אותן או ללכת איתן למקום שהן יכולות להתלכלך בו. לנעליים יש השפעה גדולה על האירוע ובעיקר ועל החוויה של החתן ביום החשוב, לכן חשוב לבחור דגם איכותי נוח ואלגנטי.

Share: