מונחים חשובים בבחירת מזגן

September 22 2022spiderus_admin

אם אתם עומדים בפני רכישת מזגן, חשוב מאוד שתכירו כמה מושגים חשובים. המושגים במאמר הבא אשר נוגעים למיזוג אוויר, יסייעו לכם להבין בצורה טובה יותר, כיצד כדאי שתבחרו מזגן לכל חלל באשר הוא, כאשר המטרה היא כמובן לדאוג שהמזגן הנבחר יהפוך את החלל להיות חלל שנעים לשהות בו כאשר חם בחוץ או קר בחוץ.

הכתבה בשיתוף עם א.לפיד המספקים שירותי מיזוג אוויר.

מושגים שחשוב להכיר בתהליך בחירת מזגן

הנה כמה מושגים שחשוב מאוד להכיר בתהליך בחירת מזגן:

תפוקה- התפוקה של המזגן מאפשרת לנו לחשב את היכולת שלו הן בקירור והן בחימום של האזור. בכדי להתאים מזגן למבנה, יש לחשב את עומס החום המקסימלי ובהתאם לבחור את המזגן שיספק את התפוקה הנדרשת. תפוקה נמדדת ביחידות של BTU/h (יחידות בריטיות) או kW (יחידות מטריות).

ספיקת אוויר- מושג נוף הוא ספיקת אוויר אשר מציגה לנו את נפח האוויר אשר עובר דרך המזגן ליחידת זמן. ספיקת אוויר נמדדת ביחידות בריטיות או ביחידות מטריות והיא חשובה בכדי לקרר את נפח החדר בצורה יעילה ואיכותית, מספר החלפות בשעה נחשב על ידי ספיקת האוויר בשעה חלקי נפח החדר. יש לוודא כי מספק החלפות האוויר בחדר תהיה כ10 החלפות בשעה וזאת בכדי לקבל את הקירור האידיאלי.

צריכת חשמל- נמדדת ביחידות של kw/hr (קילו וואט לשעה). צריכת המזגן המצוינת בכל הקטלוגים היא צריכת החשמל המקסימלית של המזגן.

כוח סוס- מדובר על יחידת מידה ששגורה בפי כול, אך חשוב לדעת כי היא איננה מתאימה להגדרה של תפוקת המיזוג.

C.O.P- מקדם יעילות של המזגן, המציג את היחס בין התפוקה של המזגן לצריכת החשמל שלו. ככל שהמקדם יהיה גבוה יותר כך היעילות של המזגן תהיה גדולה יותר.

גריעת לחות- פעולת המזגן מייבשת לחות מן האוויר, זאת מאחר ואדי המים באוויר מתעבים על סוללת הקירור. גריעת הלחות נמדדת ביחידות של ליטר לשעה כאשר הלחות הנגרעת נאספת אל בריכת ניקוז המצויה במזגן, באמצעות צינור ניקוז.

דו מזגן- אופציה אשר קיימת במזגנים רצפתיים המאפשרת מיזוג שני חדרים בעלי קירו משותף וזאת על ידי פיזור האוויר דרך גב המזגן אל החדר המצוי מעבר לקיר, עליו מורכבת היחידה הפנימית.

SMART REMOTE- מדובר על מערכת בקרה לניהול מזגני אוויר מפוצלים אשר מאפשרת פיקוד ובקרה על כלל מערך המזגנים בארגון או באתר. המערכת מאפשרת ניהול של כלל המזגנים בארגון וזאת בהתאם לצרכים ולתנאי הסביבה, בצורה אשר תורמת לחיסכון באנרגיה ולהארכה של חיי המזגנים.

אם אתם מעוניינים להתקין בביתכם מזגן VRF, אשר מהווה כיום מזגן מתקדם, איכותי וחסכוני, חשוב מאוד שתכירו את המושגים השונים הקשורים למערכות מיזוג לרבות מושגים אשר קשורים למזגן המדובר וכן, חשוב מאוד שתבחרו את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום התקנת מזגנים מעין אלה, אשר יתקינו לכם את מערכת המיזוג בצורה יעילה ומקצועית ויסבירו לכם שלב אחר שלב, מה הם עושים בהליך ההתקנה.

Share: