תביעת רשלנות רפואית- איך לבחור את עו”ד המתאים?

February 28 2023doritr

מקרה של רשלנות רפואית מהווה את הבעיה הגדולה ביותר שכן יש צורך להוכיח שנעשה נזק ולקבל פיצוי כספי עליו. זו הסיבה שבחירת עו”ד רשלנות רפואית היא חשובה ביותר ואין להקל ראש בבחירת עורך דין מעין זה. אירועים של רשלנות רפואית היו קיימים מאז ומעולם ויחד איתם גם הדרישה לעו”ד בתחום. בעידן המודרני גדלים מספר תביעות הרשלנות הרפואית והוא ממשיך לגדול כל כך עד כדי כך שבחלק ממקצועות הרפואה כבר בלתי אפשרי למצוא מבטח שירצה לבטח את הרופא בגין חשש מהתביעות הללו,

מה חשוב לדעת על תביעות רשלנות רפואית?

בעבר, החולה הלך שבי אחר הרופא וקיבל את דבריו בלב שלם ומבלי לחקור אותם. אולם כיום לא כך הם פני הדברים ולא רק זאת, מלחמת הרייטינג בתקשורת הביאה לחשיפת הציבור למידע רב אודות מקרי רשלנות רפואית. התחושה בציבור היא כי חלה עלייה ניכרת בריבוי מקרי רשלנות רפואית אכן נכונה ויחד איתה הצורך לשכור את שירותיו של עו”ד אשר מומחה בתחום.

חשוב לדעת כי במקרה של רשלנות רפואית נגרם נזק ולצערנו אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור ובלתי אפשרי להשיב את הנזק על כנו ועל כן המטרה העיקרית של תביעות רשלנות רפואית היא להשיג עבור הנפגע פיצוי כספי אשר יאפשר לו לקבל טיפולים רפואיים באיכות גבוהה שיסייעו להקטנה של הנזק והסבל שלו ויאפשרו לו לשפר במידה מסוימת את איכות החיים שלו שנפגעה כתוצאה מהרשלנות. מכאן שהמטרה המרכזית ואולי הבלעדית של תביעות רשלנות רפואית היא למקסם את הפיצוי שיקבל הנפגע. הפיצוי הכספי במקרה של רשלנות רפואית יהיה מושפע ממספר מאפיינים לרבות הגיל של האדם, ההכנסה שלו, אובדן ההשתכרות הצפויה לו וכן מצבו הרפואי של הנפגע ועל כן, עבודתו של עורך דין בתחום רשלנות רפואית היא סבוכה ומורכבת.

כיצד בוחרים עו”ד רשלנות רפואית טוב?

בין אם מדובר בצורך של עורך דין רשלנות רפואית לתביעת רשלנות רפואית בהריון ובין אם יש צורך בשירותיו של עורך דין מעין זה לתביעת רשלנות רפואית אחרת, חשוב מאוד להבין כי על עורך הדין המדובר להיות בקיא גם בתחום המשפטי וגם בתחום הרפואי. כיום ניתן למצוא לא מעט עורכי דין המציעים את שירותיהם בתחום ועל כן חשוב לבחור את הטוב ביותר בתחום. ישנם מספר מאפיינים אשר גורמים לעורך דין בתחום הרשלנות הרפואית להתבלט על פני יתר עורכי דין בשוק ולהשיג עבור הנפגע פיצוי כספי גבוה: ראשית כל, עורך דין מעין זה חייב להיות בקיא גם בתחום הרפואה וגם בתחום המשפטי הנוגע לרשלנות רפואית. אין איסור לעורך דין לטפל בתחום שאינו תחום התמחותו. בתחום המשפט לא קיימת התמחות פורמלית כמו בתחום הרפואה וכל עורך דין יכול לעסוק בכל תחום משפטי ועל כן חשוב לבחור עורך דין אשר ידוע כי יש לו ותק וניסיון בתחום המדובר.

מעבר לכך, חשוב מאוד לוודא כי לעורך הדין יש ניסיון רחב היקף בתחום. אחד שכבר ראה את הכל בתחום הרשלנות הרפואית שמכיר פסקי דין תקדימיים ובקיא בספרות המקצועית. איש מקצוע מעין זה יוכל בוודאות להפיק מהמקרה הספציפי של הנפגע את הפיצוי המרבי.

Share: